Kolejne opóźnienia

Nic nie zmieniło się w kwestii galerii Arena Słupsk. Developer, spółka Echo Investment, nadal nie rozpoczął budowy centrum handlowego w tym mieście. Co więcej – nie zanosi się na to, by ta inwestycja została zrealizowana w najbliższym czasie.

Przedstawiciele Echo Investment uspokajają jednak, że z projektu nie zrezygnowano. Arena Słupsk powstanie. Opóźnienia wynikają z tego, że inwestor podjął się aż 13 różnych projektów handlowych jednocześnie (z czego jedenaście w Polsce, jeden w Rumunii i jeden na Węgrzech). Łączna powierzchnia wszystkich obiektów przekracza 400 tysięcy metrów kwadratowych. W okresie niepokojącej sytuacji w gospodarce trudno oczekiwać, by inwestor prowadził wszystkie inwestycje jednocześnie. Póki co spółka skupia się na realizacji projektu Galerii Echo w Kielcach, jeszcze w tym roku ma się rozpocząć budowa centrum handlowego Astra w Szczecinie.

Co z Galerią Arena w Słupsku? Inwestor niechętnie podaje szczegóły dotyczące tej konkretnej inwestycji. Wiadomo, że realizację wszystkich 13 projektów spółka planuje zakończyć w 2015 roku. Na tę chwilę wydaje się więc, że to najpóźniejsza data powstania Areny w Słupsku. Na konkretne daty przyjdzie nam jeszcze poczekać, a nawet jeśli się ukażą, to trzeba je traktować z dużą dozą dystansu. To nie pierwszy raz, kiedy inwestor nie dotrzymuje terminu.