Budowa Areny przełożona

Echo Investment po raz kolejny przesuwa budowę planowanego w Słupsku centrum handlowego Arena Słupsk. Powód? Problemy z uzyskaniem funduszy niezbędnych do realizacji projektu.

– Wciąż czekamy na pieniądze na sfinansowanie tej inwestycji, stąd te opóźnienia – informuje Wojciech Gepner, rzecznik prasowy Echo Investment. – Ociepliło się nieco na rynku finansowym i liczymy, że nastąpi to jak najszybciej. Bardzo nam na tym zależy.

To nie pierwszy raz, kiedy opóźnia się budowa tego centrum handlowego. Według pierwszych zapowiedzi miała ona ruszyć już jesienią ubiegłego roku. Wtedy jednak przełożono ją na wiosnę 2010. Teraz jednak już wiadomo, że i ten termin nie zostanie dotrzymany. Inwestor nie podaje konkretnego kolejnego terminu, jednak nieoficjalnie mówi się o lecie tego roku. Gdyby budowa faktycznie rozpoczęła się w połowie roku, to można liczyć na oddanie budynku do użytku jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia 2011. Inwestorowi byłoby to na pewno na rękę, gdyż ten okres przyciągnąłby do galerii mnóstwo klientów ogarniętych świątecznymi zakupami. Jednak to, czy Arena Słupsk faktycznie zostanie zbudowana jeszcze w 2011 roku, nadal jest wielką niewiadomą.